Nabízíme

  • možnost individuální konzultace s lékaři
  • kvalitní vyšetření a ošetření pohybového aparátu, individuální přístup
  • krátké čekací lhůty, profesionalitu, efektivní komunikaci
  • využíváme metodik: měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů dle Lewita, diagnostiku a léčbu dle metodiky Ludmily Mojžíšové, senzomotoriku, balanční techniky, PNF (Proprioceptivní Neuromuskulární Facilitaci), DNS (Dynamickou Neuromuskulární Stabilizaci), kineziotejping, cvičení ve skupinách
  • akupunkturu
  • psychosomatický pohovor/časová osa

Kdo s čím pomůže?

PRO LEPŠÍ ORIENTACI, co je co?

Rehabilitační medicína

Základní medicínský/interdisciplinární obor, který slouží k tomu, aby člověk, postižený nemocí, úrazem, či vrozenou vývojovou vadou se co nejdříve vrátil zpět do aktivního společenského života. Nezbytný je aktivní přístup pacienta. V moderní rehabilitační léčbě se pracuje bio-psycho-sociálně. Využívá se i metod tejpování, akupunktury, znalostí z psychosomatiky.

Fyzioterapii

Část rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému organismu. Využívá nejnovějších vědeckých poznatků a empirie spolu s přírodními zdroji energie. Fyzioterapeut volí léčbu ze škály metodik cíleně s ohledem na potřeby daného jedince. Přístupy ve fyzioterapii vycházejí zejména ze znalosti anatomie, fyziologie, biomechaniky a vývojové kineziologie.

Dozvědět se více o fyzioterapeutických metodách >>

Ortopedie

Základní chirurgický lékařský obor, zabývající se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruchy onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Zabývá se i léčbou zranění pohybového aparátu.

Podiatrie/podologie

Nauka zabývající se lékařským studiem a komplexní péčí (např. diagnostickou, terapeutickou a rehabilitační) o chodidla, nohy, dolní končetiny. Pomoc může být aktivní – cvičení senzomotoriky, anebo pasivní – vložky, kvalitní obuv – např. Peter Legwood.

Psychosomatika

Název má svůj původ ve starověké řečtině, sestává se ze dvou slov „psyché“ – duše a „soma“ – tělo. Jak říká G. Danzer „O čem není možno mluvit, tím se musí onemocnět“. Mezi základní psychosomatické choroby patří například chronické bolesti (hlavy, zad, kloubů, břicha…), chronická únava, gynekologické, kožní, trávící, kardiovaskulární potíže. Na nemoc je potřeba nahlížet nejen jako na poruchu struktury či funkce orgánu, ale také hledat souvislosti s psychickými, sociálními a duchovními aspekty života konkrétního člověka.

Časová osa

Nová metoda podle MUDr. Chvály a PhDr. Trapkové, kdy se specifickým způsobem snímá bio-psycho-sociální anamnéza. Slouží k uvědomění/zvědomění průběhu nemoci/tělesné nepohody s ohledem na životní události daného klienta.

Akupunktura

Léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, kdy se do tzv. akupunkturních bodů pacienta zavádějí speciální akupunkturní jehličky. Akupunktura je téměř nebolestivá, aurikuloterapie (akupunktura ušního boltce) bolet může. Nejlepší výsledky jsou, pokud je choroba v latentní fázi – tj. působí preventivně, ale používá se i na akutní a chronická onemocnění – podle toho pak závisí na počtu sezení 3-10. Má účinky protibolestivé, zklidňující, povzbuzující, regenerační, homeostatické, zlepšuje imunitu, působí protizánětlivě, podporuje motoriku. V našem zařízení provádíme především akupunkturu pohybového aparátu, dále pak fitness akupunkturu pro sportovce a regenerační akupunkturu – při poruchách spánku, úzkosti, na zklidnění.

Moxa 

Další metoda tradiční čínské medicíny, jedná se o prohřátí akupunkturního bodu pelyňkovým doutníkem, cigaretou, event. tvz. moxa soli na pupku – sloužící k regeneraci, dočerpání energie, zklidnění, zlepšení spánku.

Kinesiotejpování 

Tejpování elastickými bavlněnými páskami, které propouští vzduch a vlhkost. Jsou voděodolné a hypoalergenní. Pod tejpem dochází ke zvýšení látkové výměny   a normalizaci svalového napětí. Pohyblivost daného svalu a kloubu je zachována. Vhodné u bolesti zad, kloubů, po úrazech – zejména po/při zvrtnutí kotníku. Dále používáme „cross tejp“ – malý mřížkový tejp, který se dává do akupunkturních bodů – který tak stimuluje a podporuje hojení a homeostázu organismu… vhodné po úrazech, k doléčení, u dětí.

Masáž

Je stará jako lidstvo samo, proto by měla být  neodmyslitelnou součástí každého z nás.. Cílem je zvýšení funkční zdatnosti, odstranění únavy a léčení. Existuje víc jako 100druhů masáží – v Reha Care si můžete vybrat tyto:

  • Relaxační masáž – je určena k relaxaci, odpočinku, rychlému nabrání nových sil a celkové harmonizaci těla a ducha. Pokud bojujete s každodenním stresem, jste pod neustálým tlakem v práci i doma a potřebujete se uvolnit, relaxační masáž je vhodná právě pro Vás.
  • Sportovní – masáž je založena na pevných a silných masážních tazích, které pronikají hluboko do pohybového aparátu, a tím pomáhají ulevit od bolestí svalů a šlach způsobených  sportovní aktivitou nebo jednostranným namáháním. Jedná se o příjemnou aktivitu, která má mnoho pozitivních účinků na tělo, mysl i celkovou kondici člověka.
  • Reflexní lymfatická masáž přes plosku nohy – je metoda stimulování oběhu lymfy reflexně – přes reflexní plošky na nohou. RLM podporuje oběh lymfy – tím se zvyšuje vypouštění škodlivin (detoxikace organismu), zvyšuje imunita a zlepšuje psychika. Výhodné je, že se zároveň reflexně stimulují další orgány, především ty odpovědné za odvod škodlivin.

Pokud jste si nevybrali nebo přeci jenom potřebujete poradit v závislosti na Vašem zdravotním problému, neváhejte se obrátit na naši zkušenou masérku Marušku. Ráda Vám po konzultaci s Vámi doporučí nejvhodnější masáž.